Lakovny a příslušenství

YouTube


GALATEK investuje do centra Výzkumu a Vývoje

14.08.2018 08:40

GALATEK investuje do centra Výzkumu a Vývoje

Na konci roku 2017 se vedení firmy rozhodlo pro modernizaci výzkumného a vývojového centra firmy. Modernizace se týkala výměny lakovacího robota ze stávajícího IRB 5400 na novější generaci IRB 5500. S touto modernizací souvisí i modernizace řídicího systému celého vývojového centra a příslušné aplikační techniky.

Modernizace robota

Původní lakovací robot IRB 5400 od firmy ABB byl nahrazen novým IRB 5500 FlexPainter taktéž od firmy ABB. Tento nový, moderní lakovací robot má plně integrovaný systém aplikace nátěrových hmot ve svém řídicím systému. Tento systém aplikace je též dodávkou firmy ABB. Jedná se o kompletní vybavení pro aplikaci dvou komponentních nátěrových hmot s možností rychlé výměny nátěrové hmoty.

ABB nabízí v tomto ohledu široké možnosti pro individuální konfiguraci robota. Je možno objednat robota IRB 5500 s možností montáže na podlahu, na stěnu lakovny, kde se uplatní především v odvětví automotive případně na pojezdu. To vše je možné ještě kombinovat s několika různými pozicemi robota. Možnosti integrované aplikační techniky začínají od 1 komponentních nátěrových hmot aplikovaných automatickou pistolí a končí u aplikace více komponentních nátěrových hmot aplikovaných elektrostatickými rotačními rozprašovači.  

Firma GALATEK si do své laboratoře vybrala výše zmíněný typ lakovacího robota určeného pro montáž na stěnu, byť přímo na stěně montovaný není. Umístění robota ve zkušební kabině je patrné z obrázku níže. Robot je schopný obsáhnout lakovací okno o rozměrech 2000 x 1000 x 1200 mm (délka x šířka x výška) pro lakování na stojícím dílci i při lakování za jízdy dopravníku. Aplikační technika robota je schopna mísit 2 komponentní nátěrové hmoty přímo na rameni robota a tím zajistit její nejlepší možné aplikační vlastnosti. Díky zubovým dávkovacím čerpadlům je zajištěna vysoká přesnost dávkování každé z komponent. To vše je řízeno systémem robota. Lze tak zaručit rychlé odezvy na změny lakovacích parametrů a plnou kontrolu nad celým procesem lakování.

GALATEK investuje do centra Výzkumu a Vývoje

GALATEK investuje do centra Výzkumu a Vývoje

GALATEK investuje do centra Výzkumu a VývojeRychlý kontakt

GALATEK a.s., Na Pláckách 647
584 01  Ledeč nad Sázavou
E-mail:

Zasílání novinek e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Zasílání novinek e-mailem

Vaše osobní údaje nejsou nikde zveřejňovány a splňují požadavky GDPR.

Nahoru ↑