Lakovny a příslušenství

YouTube


GALATEK realizuje významný projekt pro Bombardier Transportation a.s.

02.12.2019 12:40

GALATEK realizuje významný projekt pro Bombardier Transportation a.s.

 ​Bombardier Transportation Czech Republic a.s., Česká Lípa

V polovině července jsme úspěšně dokončili první fázi dodávky samostatných pracovišť do nové lakovny kolejových vozidel ve firmě Bombardier Transportation Czech Republic a.s., Česká Lípa. První fáze obsahuje celkem 5 samostatných pracovišť. Jedná se o finální robotickou lakovací kabinu, ruční lakovací kabinu, přípravnou kabinu, sušárnu a pracoviště finální přejímky. Dodávka těchto pracovišť zajistí firmě Bombardier Transportation Czech Republic a.s. potřebné zázemí pro lakování prvních vozů v nové lakovně než budou dodána zbylá pracoviště. Pracovníci se zde seznámí s novou technikou, projdou potřebnými školeními a odladí pracovní postupy. Zároveň dojde k postupnému útlumu prací ve stávající lakovně, která již kapacitně nevyhovuje. Dodávka dalších 12 pracovišť je plánována postupně do konce roku 2019. Jedná se o ruční lakovací kabiny, přípravné kabiny, kabiny tmelení a broušení, sušárnu a pracoviště finální přejímky. Níže stručný popis k již zrealizovaným pracovištím.

Finální robotická lakovací kabina je primárně určena pro robotické lakování carbody. Zároveň kabina umožňuje ruční lakování, přípravné práce a režim sušení. V režimu robotického lakovaní je možné využít cirkulace vzduchu a tím snížit náklady na provoz. V režimu ručního lakování je kabina plně odsávána. Režim sušení umožní sušit carbody do max. teploty 65°C. Na bočních stěnách kabiny jsou instalovány 2ks robotů firmy ABB s pojezdem o délce 35,5m. Roboty se mohou pohybovat po celé délce kabiny. Dále jsou na bočních stěnách instalovány 3D pneumatické zdvihací plošinky pro obsluhu. Kabina je rozdělena na pracovní prostor a prostor parkování robota. Toto rozdělení umožňuje roboty odstavit do parkoviště robota a pracovní prostor využít k sušení carbody na vyšší teplotu. Podlaha kabiny je celoplošně zaroštována.

Ruční lakovací kabina je primárně určena pro ruční lakování carbody. Zároveň kabina umožňuje přípravné práce, režim vytěkání a režim sušení. Pro snížení provozních nákladů je kabina vzduchotechnicky rozdělena na sekce. Neodsáváme tedy celý vnitřní prostor kabiny najednou. Režim sušení umožní sušit carbody do max. teploty 65°C. Na bočních stěnách kabiny jsou instalovány 3D pneumatické zdvihací plošinky pro obsluhu. Součástí této kabiny i je odsávaná pracovní jáma s osvětlením umístěná pod úrovní podlahy. Podlaha kabiny je celoplošně zaroštována.      

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

Přípravná kabina je primárně určena pro maskování, odmaskování, kontrole a utěsňování spár carbody. Zároveň kabina umožňuje režim sušení. Odsávání je řešeno do bočních stěn. Režim sušení umožní sušit carbody do max. teploty 65°C. Na bočních stěnách kabiny jsou instalovány 3D pneumatické zdvihací plošinky pro obsluhu.

Sušárna je určena pro sušení nalakovaných carbody. Sušárna umožňuje sušit do max. teploty 80°C.

Pracoviště finální přejímky je určeno pro akceptace carbody před výstupem z lakovny, dále drobným opravám povrchu a prohlídce celého carbody při přejímce zákazníkem. Jednotlivé operace jsou prováděny ručně. Výkon osvětlení je nastavitelný dle požadavků přejímacích předpisů.Rychlý kontakt

GALATEK a.s., Na Pláckách 647
584 01  Ledeč nad Sázavou
E-mail:

Zasílání novinek e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Zasílání novinek e-mailem

Vaše osobní údaje nejsou nikde zveřejňovány a splňují požadavky GDPR.

Nahoru ↑